SANDUČIĆ POVJERENJA

Dragi naši učenici,

sigurno ste primijetili da je u našoj školi postavljen SANDUČIĆ POVJERENJA. Nalazi se pored ulaza u školsku knjižnicu, a postavljen je kako bismo zajednički obilježili Međunarodni dan tolerancije (16. studenoga) i Međunarodni dan djeteta (20. studenoga).

Uz SANDUČIĆ POVJERENJA pozivamo sve učenike na zajedničko rješavanje problema, stoga nam pišite ako imate problem u školi ili izvan nje i ne znate kako ga riješiti. U sandučić možete ubaciti i svoje prijedloge ili pohvale (pozitivne primjere) vezane uz vaš boravak i rad u školi. Posebno nam prijavite sva ponašanja za koja mislite da nisu u redu i svako nasilničko ponašanje koje doživljavate ili vidite pored sebe. U pismima se ne morate potpisati, dovoljno je da navedete svoje inicijale i razred (I.N. 5.r.). Na pitanja će odgovarati stručna služba škole, a pitanja i odgovore moći ćete pročitati na panou pored knjižnice.

Osnovna ideja sandučića jest omogućiti svim učenicima da, bez straha od izlaganja opasnosti ili neugodnosti, mogu podijeliti svoja pitanja, razmišljanja, osjećaje i svjedočenja situacijama nasilja te na njih dobiti pravi odgovor.

Stručna služba škole poručuje svim našim učenicima: „Sve što vas brine pokušajte riješiti razgovorom s odraslom osobom od povjerenja, ali ako još nemate dovoljno hrabrosti, pismo može biti prvi korak. Nemojte držati u sebi ono što vas brine... Podijelite to s nekim odraslim kome vjerujete... Netko će te čuti.

Nisi sam! Nisi sama!

Uvažavajmo jedni druge, čuvajmo naš sandučić kako bi još dugo služio svrsi!

« Svibanj 2020 »

Osnovna škola Ljubešćica / Zagrebačka 22, HR-42222 Ljubeščica / www.os-ljubescica.skole.hr / ured@os-ljubescica.skole.hr