Poštovani roditelji,

Vjerujem da se svakodnevno susrećete s mnogim izazovima u odgoju Vašeg djeteta te da se ponekad pitate „Kako biti bolji roditelj?“. Za jedan od najtežih poslova (za koji Vas nitko ne plaća) – roditeljstvo, uvijek dobro dođe malo podrške. Stoga Vam u nastavku donosimo prezentaciju o pozitivnom roditeljstvu.

Ljubav i podrška je najviše što možete dati Vašem djetetu, pogotovo u ovo neizvjesno doba.

Budite uz njih, pomozite im da steknu samopouzdanje, samopoštovanje kao i odgovornost za vlastite postupke.

Pomozite im da samostalno obavljaju zadatke (ne pišite zadaće umjesto njih).

Poslušajte ih, pokažite da Vam je stalo i da ih volite.

Pritom ne smijete zaboraviti sebe i svoje potrebe jer sretan i zadovoljan roditelj je ujedno i dobar roditelj.

Stručna služba škole stoji Vam na raspolaganju!

(Pozitivno roditeljstvo, PPT prezentacija)

Dragi roditelji,

S obzirom na novonastalu situaciju i obustavu rada škole zbog opasnosti od širenja koronavirusa, želim Vas ohrabriti i potaknuti na rad s djecom kod kuće. Pred svima nama je veliki izazov i moramo udružiti snage, jer poučavanje na daljinu zahtijeva motivirani rad, odgovornost i disciplinu svih uključenih. Učitelji marljivo rade na digitalizaciji sadržaja, virtualnim učionicama i virtualnim zbornicama, učenju na daljinu te pripremi materijala za učenike kako bi se što uspješnije nastavilo s učenjem i poučavanjem. Apeliram na Vas kao roditelje da pratite izvršava li Vaše dijete svoje obaveze!

Učenici su dužni izvršavati svoje obaveze te se moraju ponašati primjereno i u virtualnom okruženju, što znači da vrijede slična pravila primjerenog ponašanja kao i u učionici, a za neprimjerene oblike mogu snositi posljedice.

1. – 4. razred: praćenje nastave putem HRT 3 „Škola na Trećem“ *

5. – 8. razred: virtualne učionice na MS Yammeru te na Sportskoj televiziji**

VAŽNO: Najveći naglasak je ipak na uputama učitelja i njihovim smjernicama (pošto nastava na TV-u ne prati uvijek školski kurikulum) te ćete i Vi kao roditelji biti obaviješteni o sadržajima i zadacima koje učenici trebaju obraditi (provjeravajte e-mail - skole.hr)

Svi dani se od ponedjeljka računaju kao nastavni dani i upisuju se u e-Dnevnik. Učitelji će pratiti aktivnosti učenika, davati im zadatke, poticati ih na rad i okupljati u virtualne učionice. Ako učenik nije bio aktivan cijeli dan u virtualnom razredu, svoj izostanak treba opravdati razredniku.

Učenici trebaju izvršavati aktivnosti u virtualnim učionicama, ali ne treba inzistirati na tome da to rade u realnom vremenu (sinkrono), nego tijekom dana jer možda imaju teškoća pristupiti internetu ili dijele uređaj s braćom. Prihvatljivo je da učenici bilo kada u tijeku dana odrade svoje obaveze.

Roditelji – budite uključeni u rad djeteta, provjerite što i kako Vaše dijete radi

- potičite djecu na boravak na svježem zraku

- iskoristite vrijeme da bolje upoznate svoje dijete te njegove želje i potrebe

- potaknite djecu na konstruktivno provođenje slobodnog vremena (kreativno izražavanje, hobiji, čitanje lektire, razgibavanje, igre)