Autor: Ivica Rojc, 10. 10. 2019.

Zbog poteškoća u sustavu nije bilo moguće prije objaviti ovu obavijest:

OBAVIJEST O ŠTRAJKU

Poštovani roditelji/skrbnici!

Od Sindikata hrvatskih učitelja primili smo obavijest da će u četvrtak, 10. listopada 2019. godine, u svim osnovnoškolskim i srednjoškolskim ustanovama u Republici Hrvatskoj, započeti štrajk koji će trajati do ispunjenja zahtjeva. Prema odluci Glavnog štrajkaškog odbora Sindikata, jedino u četvrtak će se štrajk održavati u svim školama u Republici Hrvatskoj, a nakon toga, održavat će se svaki dan u nekoliko županija. S obzirom da će se, prema proceduri, u četvrtak (sutra) ujutro u 8,00 sati u OŠ Ljubešćica održati Skup zaposlenika na kojem će se zaposlenici izjasniti jesu li za štrajk ili nisu, za učenike OŠ Ljubešćica četvrtak će izgledati na sljedeći način:
1. Učenici ujutro dolaze u školu u uobičajeno vrijeme i na uobičajeni način (školski autobus vozi i pričekat će rezultate izjašnjavanja, kako bi, prema potrebi, mogao odmah učenike vratiti kućama);
2. U holu škole, učenici će pričekati rezultate izjašnjavanja zaposlenika.
3. Ukoliko zaposlenici OŠ Ljubešćica odluče da neće štrajkati, održat će se normalna nastava;
4. Ukoliko zaposlenici odluče da će štrajkati, učenici će se već u 8,15 sati vraćati kućama;

Stoga molim roditelje i skrbnike da se pripreme za najvjerojatniju situaciju da će im se djeca odmah ujutro vratiti iz škole. Roditelji i skrbnici koji ne mogu zbrinuti svoju djecu, molim da se, u bilo koje vrijeme, jave ravnatelju Škole na broj mobitela: 0912531347 ili na mail adresu: ivica.rojc1@skole.hr Za učenike koji idu u produženi boravak, produženi boravak će raditi od 7:30 do 16:30.
Uz ispriku zbog ovakve situacije i dodatnih teškoća, molim roditelje, skrbnike i učenike za razumijevanje!
Ravnatelj:
Ivica Rojc

Napomena: Kontakt osoba je ravnatelj Škole, kojemu se roditelji, skrbnici i učenici mogu obratiti u bilo koje vrijeme na gore navedeni broj mobitela ili mail adresu.

Osnovna škola Ljubešćica / Zagrebačka 22, HR-42222 Ljubeščica / www.os-ljubescica.skole.hr / skola@os-ljubescica.hr