Hajde da ludujemo

Autor: Ivica Rojc, 9. 3. 2011.

Ove je godine fašničko ludilo zavladalo našom školom i prije samog Fašnika.

U petak, 04. ožujka 2011. godine, nakon nešto skraćene nastave, oko 170 učenika od prvog do osmog razreda pretvorilo se u šaroliko društvo indijanaca, likova iz bajke, crnačkih plemena, ratnika i ostalih (ne)stvarnih bića. Zauzeli su školsku dvoranu i pretvorili je u ludi plesni podij!

Već na samom ulazu u dvoranu maškare su dočekali Ljudi u crnom koji su osiguravali potreban red u neredu, dok su se DJ Mario i DJ Luka brinuli da maškare uvijek budu u dobrom ritmu.

Na ulazu - Ljudi u crnom

Voditelji maskenbala, sedmaši Pipi - Danica, Dvolični - David i Pipi – Ana, sočnim su šalama i dosjetkama odlično vodili program koji je započeo prigodnim stihovima recitatora nižih razreda. Voditelji su predstavili i žiri, sastavljen od učenika i učitelja, koji nije imao nimalo lak zadatak jer trebalo je odabrati najbolje pojedinačne i skupne maske svih sudionika maskenbala te najbolje pjevače.

Voditeljski trojac

Fašnički ples započeo je predstavljanjem svih razreda. Prvaši su se predstavili kao Likovi iz bajke, a nagradu za najljepšu masku dobila je Patuljčica Marta. 2. a razred se sa svojom učiteljicom igrao modernih Indijanaca, a 2. b razred Kauboja i drugih junaka. Najljepša Indijanka bila je Tea, a najljepša Kaubojka Ivana, koja je ujedno imala i najljepšu masku nižih razreda. Najbolji čitači škole – učenici trećeg razreda – maskirali su se u Najdraže likove iz naše lektire, a diplomu naj-lika dobio je Petar Pan Filip. Četvrtaši su bili šaroliko društvo, a diplomu za originalnost dobio je Afro-Antonio. Najusklađenija skupna maska nižih razreda bili su Indijanci 2.a razreda sa svojom novom učiteljicom.

Palčica Marta

Indijanka Tea

Kaubojka Ivana

Petar Pan Filip

Afro Antonio

Najbrojnija skupina viših razreda bili su raspjevani petaši, pravi karaoka-majstori(ce), a diplomu za naj-masku dobila je servirka Ana, koja je dobila i mnogo poslovnih ponuda. Plave dresove navukli su učenici 6.a razreda i njihove navijačice, a Super Luka imao je najbolju razrednu masku. Pipi Duge sedmašice u stopu su pratili i pažljivo čuvali njihovi Dečki u Crnom. Na karaokama su zapjevali Hajde da ludujemo i doveli fašničko ludilo do vrhunca pa je Karlo, koji je na iznenađenje svih koji ga poznaju imao odličnu solo-dionicu, dobio priznanje za naj-pjevača. Specijalisti osmaši nisu digli glas za rat, već za pjesmu i ples, a njihova Zorana najviše je očarala žiri.

Servirka Ana

Nogometni tim i njihove navijačice 6. a

Naj plevač Karlo

Specijalka Zorana

Potpuno iznenađenje maskenbala bili su članovi plemena 6.b razreda koji su sa svojom razrednicom izradili efektne (ekološki i financijski prihvatljive) kostime te svojim originalnim plemenskim plesom zavladali dvoranom. Stoga njihova nagrada za najusklađeniju skupnu masku viših razreda nikoga nije iznenadila.

Najorginalnija skupna maska - pleme 6.b

Vesele maškare prepustile su se na kraju maskenbala Plesu srca, gdje su svi mogli iskazati svoje plesno umijeće, no najspretniji i najsretniji bio je plesni par iz 3. razreda – Ivana i Davor. Maskenbal je protekao u odličnoj atmosferi smijeha, plesa, pjesme i dobrih vibracija pa se već kuju planovi za neke nove, još zabavnije, još originalnije maske.

Pobjednici Plesa srca

Osnovna škola Ljubešćica / Zagrebačka 22, HR-42222 Ljubeščica / www.os-ljubescica.skole.hr / skola@os-ljubescica.hr