Posjet Doma za starije „Ljuba voda“ iz Ljubešćice

Autor: Ivica Rojc, 12. 3. 2024.

U sklopu projekta „Otvori svoje srce!“ u petak 8. ožujka 2024. učenici OŠ Ljubešćica održali su prigodni program u Domu za starije „Ljuba  voda“ iz Ljubešćice.

Na samom početku članovi Pjevačke grupe OŠ Ljubešćica otpjevali su skladbu „Iznad duge“. Svoje literarne radove na temu „Otvori svoje srce!“ čitali su: Mia Barbara Funtak, Lucija Dvorski,  Elena Tomiek, Leona Gotić, Vanesa Sokač, Lea Gotić, Sara Dvorski, Viktorija Mudrinić i Matija Štriga. Hana Sakač sve je nazočne oduševila sviranjem klavira. Petar Slatina izveo je monolog Zlatka Krilića „Prvi sudar“ dok se Lara Španić predstavila monologom „U životu je važno imati pet“ autorice Sanje Polak. Članice Dramske družine šestog razreda izvele su dramsko - scensku igru „Ljubav“, a nastupale su: Tara Petriček, Jana Horvatić, Kristina Đurđević, Doria Horvatić, Karla Šimec, Paula Kropek i Iva Španić.  Članice Pjevačke grupe pod vodstvom učiteljice Bernardice Bačan otpjevale su pjesmu „Postoji jedan“ dok su Jana Horvatić, Iva Španić i Doria Horvatić otpjevale  pjesmu „Nek svu ljubav sja“. Voditeljice programa bile su sedmašice Ema Dvorski i Veronika Sakač. Svi djelatnici i korisnici Doma za starije „Ljuba voda“ dobili su prigodne poklončiće koje su izradili učenici trećeg, četvrtog i sedmog razreda s pedagoginjom Tajanom Jenkač i učiteljicom Sanjom Horžić. Na kraju je slijedilo prelijepo druženje uz  sokove i klipiće koje su pripremili djelatnici Doma. Zahvaljujemo domaćinima na predivnim gostoprimstvu te ugodnim zajedničkim trenucima kao i ravnatelju OŠ Ljubešćica Ivici Rojcu na podršci i pomoći oko realizacije posjeta. Osmijesi na licima različitih generacija govorili su puno više od riječi, a svatko je na svoj način otvorio svoje srce i osjetio povezanost i bliskost s korisnicima Doma za starije „Ljuba voda“ iz Ljubešćice.

Tekst: Sanja Horžić, učiteljica hrvatskog jezika

Fotografije: Siniša Jakopec

Osnovna škola Ljubešćica / Zagrebačka 22, HR-42222 Ljubeščica / www.os-ljubescica.skole.hr / skola@os-ljubescica.hr