Sv. Nikola na vrijeme stigao

Autor: Ivica Rojc, 9. 12. 2011.

Sv. Nikola svake godine, baš na svoj dan nađe put do Ljubeščice. Tako je bilo i ove godine – stigao je 6. prosinca, točno na vrijeme da podijeli darove brojnim mališanima koji su ga nestrpljivo iščekivali u prepunoj ljubeškoj školskoj sportskoj dvorani.

Podjeli darova prethodio je prigodni program u kojem su najprije nastupila djeca iz vrtića „Zeko“. Veselom pjesmom glasno su dozivala omiljenog sveca zbog kojeg su očistila svoje čizmice i stavila ih u prozor kako bi sv. Nikola i njima donio dar koji su zaslužili, ako su bili dobri.

Nastupili su i učenici nižih razreda naše škole, članovi Dramske grupe, koji su izveli nekoliko prigodnih recitacija i igrokaza o sv. Nikoli, dok je nekoliko malih zborašica otpjevalo pjesmu „Nikolinjsko veče“. Nastupili su i učenici 5. razreda, članovi Dramske grupe viših razreda, koji su izveli prigodan igrokaz „U iščekivanju sv. Nikole“.

Program su odlično vodile učenice 6. razreda – Glorija i Katarina, uz pomoć raspoloženog Krampusa Davora, koji se odvažio dati šibu načelniku naše Općine, Nenadu Horvatiću.

Načelnik je pozdravio sve mališane te naglasio kako je općina za tristotinjak darova izdvojila preko 10.000 kuna.

I napokon, djeca su uspjela dozvati sv. Nikolu koji je svoj djeci povjerovao da su bila dobra te im podijelio darove. U pomoć su mu priskočile naše učiteljice koje su podijelile darove našim učenicima, šapnuvši sv. Nikoli kako bi sljedeće godine mogao pripremiti i pokoju šibu – za svaki slučaj!

Osnovna škola Ljubešćica / Zagrebačka 22, HR-42222 Ljubeščica / www.os-ljubescica.skole.hr / skola@os-ljubescica.hr