Djelatnici škole u Lonjskom polju

Autor: Ivica Rojc, 17. 10. 2011.

Povodom obilježavanja Dana učitelja dvadeset i šestero učitelja i djelatnika OŠ Ljubeščica, predvođeno ravnateljem Ivanom Nogićem, otputovalo je 7. listopada 2011. godine na jednodnevnu stručnu ekskurziju u Lonjsko polje.

Nakon jutarnjeg okupljanja sudionici ekskurzije krenuli su autocestom prema odredištu kamo su, uz kraća usputna zadržavanja, stigli oko 10.30 sati. Slijedilo je razgledavanje etno-sela Krapje, poznatog po drvenoj arhitekturi iz doba Vojne krajine, a nakon toga svi su se ukrcali na edukativnu splav kojom su se provezli po Savi.

Zanimljiv je bio pogled na bogatstvo biljnih i životinjskih vrsta tipičnih za vodeno područje posavskoga kraja. Oko podneva je jak vjetar praćen kišom omeo ugodnu vožnju Savom pa su se svi sklonili u dvoranu Info-centra „Lonjsko polje“ gdje su, nakon uvodne riječi domaćina, pogledali edukativni film o Lonjskom polju. Potom je uslijedio odlazak na ručak u „selo roda“ Čigoč gdje su se sudionici ekskurzije okrijepili specijalitetima posavskoga kraja. Nakon ručka slijedio je povratak kućama. Svi su bili odlično raspoloženi, bez obzira na kišu koja je padala cijelim putem.

Iako sudionici ekskurzije nisu uspjeli vidjeti ni jednu rodu u Čigoču, stručno edukativno usavršavanje ovoga tipa ostat će im u lijepom sjećanju te će, zasigurno, poslužiti učiteljima kao poticaj za buduće terenske nastave učenika OŠ Ljubeščica.

Osnovna škola Ljubešćica / Zagrebačka 22, HR-42222 Ljubeščica / www.os-ljubescica.skole.hr / skola@os-ljubescica.hr