Dan Općine Ljubeščica obilježen bogatim programom

Autor: Ivica Rojc, 25. 8. 2011.

Općina Ljubeščica ove je godine obilježila svoj dan bogatim četverodnevnim programom, od 4. do 7. kolovoza 2011. godine, koji je uključivao brojne kulturne, sportske i zabavne sadržaje po principu 'za svakoga po nešto'.

Naša je škola, također, našla svoje mjesto u brojnim aktivnostima koje su se tih dana odvijale. Tako su 4. kolovoza 2011. godine na svečanoj sjednici Općinskog vijeća Općine Ljubeščica učenici naše škole izveli prigodan kulturno-umjetnički program. Svojim monologom „Veliki zavodnik“ učenik Davor Kušić uspio je nasmijati čitavu dvoranu, a ništa manje zapaženi nisu bili ni naši folkloraši. Nastupila je i mlađa i starija grupa te su okupljene podsjetili 'kak se to negda tancalo' uz zagorske plesove Rašpa, Nesla dekla v melin, Zaspal Janko, Stari valcer i Zagorska polka. Folkloraše je pripremala i vodila učiteljica Božica Nogić, a učenika Davora Kušića učiteljice Nikolina Cikač i Sanja Horžić.

Po prvi puta bili smo sudionici i Ljubeškog sejma, koji se održao 7. kolovoza 2011. godine. Ove se godine prijavio velik broj izlagača. Tako su uz našu školu i domaće udruge: Lovačko društvo "Vepar", Udruga umirovljenika i starijih osoba Ljubešćica, Kud "Ljuba voda", DVD Ljubešćica, Biciklistički klub "Start", Udruga Ljubeška mladež i Stolnoteniski klub "Ljubešćica", svoj rad predstavili i brojni gosti: KUD "Remetinec" iz Remetinca, KUD "Mate Lovraka" iz Velikog Grđevca, KUD "Slavonska vila" iz Marijanci-Kunišinci, Josip Remenar – Jožica, Stjepan Žuti, Kalničanka proizvodi d.o.o., Zagorje Tehnobeton d.d., OPG Pčelarstvo Žugec i Trgonom d.o.o.

Ovogodišnji Ljubeški sejem svečano je otvorio i vodio uvijek rado viđeni gost u Ljubeščici - Adam Končić. U društvu načelnika Općine Ljubeščica Nenada Horvatića te naših učenica Ane i Monike obišao je sve izložbene štandove, popričao s izlagačima i predstavio njihov rad. Izložbeni prostor naše škole pripremili su i uredili učitelji: Marina Kranjec, Ivana Nogić, Ivica Rojc i Mirko Heged, a pomogli su im i predstavnici Vijeća roditelja: Mirela Ivanek, Dubravka Zeljak i Damir Mlinarić. Izloženi su bili radovi: pčelarske grupe, tehničke grupe, likovne grupe, novinarske grupe, ručni radovi malih vezilja, kao i radovi nastali na radionicama Vijeća roditelja tijekom godine. 'Štand' naše škole bio je jedan od najposjećenijih. Načelnik općine Nenad Horvatić svakom se izlagaču zahvalio prigodnom zahvalnicom.

(Više slika možete vidjeti u foto-galeriji.)

Osnovna škola Ljubešćica / Zagrebačka 22, HR-42222 Ljubeščica / www.os-ljubescica.skole.hr / skola@os-ljubescica.hr