Svi sedmaši uspješno 'položili' maturalac!

Autor: Ivica Rojc, 3. 7. 2011.

Učenici 7. razreda naše škole i njihove učiteljice sretno su se vratili u Ljubeščicu nakon što su proveli pet nezaboravnih dana u Biogradu na Moru.

„Bilo je – FENOMENALNO“ jednoglasno su uskliknuli učenici po povratku, dok su njihove učiteljice zadovoljno zaključile kako su maturalac svi USPJEŠNO POLOŽILI!

Polazak je bio 24. lipnja 2011. godine u ranojutarnjim satima, no nitko nije zaspao ni zakasnio. Prvo odredište bile su prirodne ljepote NP Krka koje su sve ostavile bez daha.

Na slapovima Krke

Razrednica na Skradinskom buku

Potom se krenulo u obilazak grada Šibenika koji nam se, unatoč velikoj vrućini, prikazao u punom sjaju. Tome je doprinijela i Marina, naš vodič kroz Krku i Šibenik, koja nam je kao rođena Šibenčanka ispričala mnoge zanimljivosti.

U Šibeniku

U popodnevnim smo satima stigli u Biograd gdje nas je, također, čekalo prekrasno vrijeme, odličan smještaj, lijepe plaže i dobra hrana. Navečer smo se uvjerili da i noćni život nudi brojne sadržaje, no svima je ipak najzanimljiviji bio lunapark.

Vlakićem put kući

Tijekom našeg boravka u Biogradu posjetili smo i obližnje Vransko jezero gdje nas je jaka bura spriječila da nešto ulovimo, u Zadru smo slušali slavne morske orgulje i vidjeli izložbu „Zlato i srebro“.

Na Vranskom jezeru

Unatoč buri koja je slabjela, uspjeli smo se iz Pakoštana otisnuti na more prema otočiću Vrgadi gdje smo jedno cijelo prijepodne uživali u predivnim pješčanim plažama i čistom moru. Naravno, ne zaboravimo spomenuti ljepotu i sadržajnost samoga Biograda koji u svakom trenutku nudi svim svojim gostima brojne sadržaje.

(Ne)zgode na plaži

Ipak, posebnu pohvalu upućujemo našim ljubaznim domaćinima iz hotela „Palma“ koji su nam, uz vrhunski smještaj i hranu, pružili i veliku pažnju ispunjavajući sve naše želje.

Hotel Palma

Kući smo stigli 28. lipnja u večernjim satima, umorni, ali ipak sretni zbog svega što smo u tih pet dana zajednički proživjeli. 'Palo' je i obećanje da ćemo nešto od ovoga ponoviti sljedeće godine!

Osnovna škola Ljubešćica / Zagrebačka 22, HR-42222 Ljubeščica / www.os-ljubescica.skole.hr / skola@os-ljubescica.hr