OŠ Ljubeščica proslavila 150. rođendan

Autor: Ivica Rojc, 18. 6. 2011.

OŠ Ljubeščica proslavila je 15. lipnja 2011. godine svoj 150. rođendan.

Svečana proslava kojom se obilježila najznačajnija obljetnica školstva u Ljubeščici održana je u prepunoj školskoj sportskoj dvorani u nazočnosti svih 196 učenika i 29 djelatnika škole te mnogobrojnih uzvanika, roditelja i dragih prijatelja škole. Među čestitarima bili su i Vinko Filipović, ravnatelj Agencije za odgoj i obrazovanje, Anica Kovač, viša savjetnica u Agenciji za odgoj i obrazovanje, predstavnici županijskih, općinskih i crkvenih vlasti, ravnatelji susjednih škola, predstavnici udruga i društava s područja općine, predstavnici sponzora te brojnih bivši djelatnici i učenici škole.

Svečanost je započela bogatim kulturno-umjetničkim programom koji su izveli učenici škole uz pomoć svojih voditelja i gostiju. U programu su riječju, pjesmom i plesom nastupili recitatori nižih i viših razreda, članice ritmičke grupe, članovi zbora uz klavirsku pratnju prof. Višeslava Jaklina, članovi folklora uz pratnju tamburaša KUD-a „Ljuba-voda“, a zapjevala je i bivša učenica škole – Dorotea Sakač uz pratnju Tina Keškića.

Školski zbor

Nastup folkoraša

Nastup ritmičke skupine učiteljice Biserke Topolovec

Davor Kušić oduševio kao 'veliki zavodnik'

Voditelj programa bio je još jedan prijatelj Ljubeščice – Juraj Galina, koji se okupljenima obratio i pjesmom.

Voditelj Juraj Galina 'počastio' prisutne pjesmom dobrodošlice

Kratkim pregledom školstva kroz 150 godina ravnatelj OŠ Ljubeščica Ivan Nogić pozdravio je okupljene te istaknuo kako je od samih početaka odgojno-obrazovnog djelovanja, još davne 1861. godine, do danas škola predstavljala središte svih društvenih, kulturnih, zabavnih i sportskih zbivanja u mjestu i okolici. Ravnatelj Nogić zahvalio se bivšim ravnateljima škole, kao i sponzorima škole na dosadašnjem radu i suradnji te svima uručio priznanja. Učenicima i djelatnicima škole u čestitkama su se pridružili i načelnik Općine Ljubeščica Nenad Horvatić, zamjenica župana Blanka Glavica-Ječmenica te ravnatelj AZOO Vinko Filipović, koji nisu krili zadovoljstvo viđenim u Ljubeščici.

Zahvala načelniku Općine

Zahvala Vinku Filipoviću na lijepim riječima

Zahvala zamjenici Župana na čestitkama

Ravnatelj podijelio zahvalnice sponzorima

Budući da u Varaždinskoj županiji obrazovanje ima prioritet, svi su uvjereni kako OŠ Ljubeščica ima sjajnu budućnost koju gradi na znanju, ali i dobrim projektima. Na kraju programa ravnatelj Ivan Nogić čestitao je najuspješnijim učenicima škole na postignutim rezultatima te im podijelio priznanja i vrijedne nagrade.

Nagrade i čestitke najuspješnijim učenicima

Nakon svečane priredbe okupljeni su razgledavali izložbu „Naše kulturno blago“ u holu u OŠ Ljubeščica. Mogli su vidjeti prvu Spomenicu škole iz 1861. godine, najstarije knjige iz školske knjižnice s kraja 19. i početka 20. stoljeća, bogatu etno-zbirku škole, pregled djelovanja Učeničke zadruge - s posebnim naglaskom na rad pčelarske sekcije po kojoj je škola prepoznatljiva, najveće uspjehe i postignuća škole i najuspješnije likovne radove naših učenika.

Na izložbi i prva Spomenica škole

Svečanost je završila druženjem i prepričavanjem starih (ne)zgoda na prigodnom domjenku upriličenom u Lovačkom domu „Budinec“.

Vrijedi istaknuti da je u povodu ove velike obljetnice škola izdala i prigodnu brošuru u kojoj je prikazan dosadašnji razvoj školstva u Ljubeščici. Brošura je darovana svim uzvanicima te sadašnjim i bivšim djelatnicima škole kao trajna uspomena na 150. rođendan škole.

Ivana Nogić

Osnovna škola Ljubešćica / Zagrebačka 22, HR-42222 Ljubeščica / www.os-ljubescica.skole.hr / skola@os-ljubescica.hr