Lijepom našom u Ljubeščici

Autor: Ivica Rojc, 27. 1. 2011.

Javno snimanje emisije „Lijepom našom“ za Varaždinsku županiju održano je 26. siječnja 2011. godine u sportskoj dvorani OŠ Ljubeščica.

Više od 1200 Ljubeščana i njihovih gostiju iz svih dijelova naše županije, ljubitelja hrvatske tradicijske glazbe, imalo je priliku uživati u višesatnom glazbeno-scenskom spektaklu u režiji Hrvatske televizije. Snimljeni materijal bit će prikazan u dvije emisije Lijepom našom na 1. programu HTV-a, 06. veljače i 13. veljače 2011. godine. Ljubeščica je tako dobila, i na najbolji mogući način iskoristila, priliku predstaviti se svim gledateljima Hrvatske televizije.

Postavljanje pozornice

Neka spektakl počne

Priliku za predstavljanje dobili su i članovi KUD-a „Ljuba-voda“ koji su izveli skraćenu koreografiju Jabučica črlenika i otpjevali Ljubeščicu -ljubešku himnu. Tako su se na pozornici našli i članovi folklorne grupe naše škole koji su po prvi puta nastupili pred ovako brojnom publikom. Kako su nam kasnije priznali, treme je bilo, no kad je napokon došao red na njihov nastup, osmijeh je bio jači od treme.

KUD "Ljuba voda"

Folkloraši naše škole

Gledatelji su imali priliku uživati u bogatom programu koji su izveli članovi brojnih KUD-ova, tamburaških sastava i pjevačkih sastava naše županije, ali i neke od najvećih zvijezda hrvatske glazbene scene.

Po završetku snimanja gledatelji nisu krili svoje oduševljenje viđenim. Budući da emitiranje snimljenih emisija Lijepom našom tek slijedi, imena nećemo otkrivati, no ono što možemo otkriti jest da je zabava uz male ekrane, sasvim sigurno, zagarantirana!

(Sve fotografije možete vidjeti u fotogaleriji)

Osnovna škola Ljubešćica / Zagrebačka 22, HR-42222 Ljubeščica / www.os-ljubescica.skole.hr / skola@os-ljubescica.hr