Božićna priredba za blagdansko raspoloženje

Autor: Ivica Rojc, 29. 12. 2010.

Postoji li bolji način obilježavanja kraja prvog polugodišta i početka božićnih i novogodišnjih blagdana od božićne priredbe koja se već trdicionalno krajem prosinca održava u našoj školi.

Brojni posjetitelji koji su 21. 12. 2010. godine posjetili školsku sportsku dvoranu OŠ Ljubeščica bili su složni u ocjeni da ih je upravo božićna priredba, koju su za njih s puno ljubavi i pažnje pripremili učenici i učitelji naše škole, na najljepši način uvela u blagdansko raspoloženje.

Program je započeo u 16,00 sati, no prethodio mu je vrlo posjećen božićni sajam koji su, u suradnji sa Školom, organizirali i postavili članovi Vijeća roditelja naše škole. Na sajmu su se mogli kupiti prigodni blagdanski ukrasi, čestitke i pokloni koji su izrađeni tijekom prosinca na zajedničkim radionicama u kojima je sudjelovao veliki broj roditelja, učenika i učitelja. Također, roditelji učenika 7. razreda i sami učenici prodavali su božićne kolače, što je privuklo brojne kupce i sedmašima osiguralo zavidnu svotu novca u razrednoj blagajni. Prema zajedničkom dogovoru učenika, roditelja i razrednice novac će se utrošiti kao pomoć prilikom uplate za maturalno putovanje učenicima slabijeg imovinskog stanja.

Ovogodišnju božićnu priredbu, uz raznovrstan program, pamtit ćemo po prekrasnoj sceni koju su izradile članice KUD-a „Ljuba-voda“, ali i po voditeljima programa, Janji Žugec i Domagoju Ivičiću, koji su profesionalno 'odradili' svoj posao.

Program su otvorili učenici nižih razreda igrokazom o Djedu Božićnjaku i šestašica Petra Pričom o Djedu Božićnjaku. Zbor nižih razreda zapjevao je Plavu uspavanku, a učenici nižih razreda prigodno su se ukrasili i izveli igrokaz Božićni ukrasi. Prije nego što je zbor nižih i viših razreda zajednički zapjevao O pastiri, čudo novo, učenici nižih razreda izveli su recitacije Bdijenje i Božićna pjesma. Petašica Iva recitirala nam je o Betlehemskim pastirima, a Ana i Katarina o Badnjoj večeri.

Imali smo i gošću večeri – pjesmom Tiha noć 'počastila' nas je bivša učenica naše škole, Dorotea Sakač koja pohađa solo pjevanje u glazbenoj školi u Varaždinu. Pjevala je uz pratnju tamburaša KUD-a „Ljuba-voda“ i oduševila publiku koja je njihov nastup nagradila velikim pljeskom.

Šestaši Sara i Viktor recitirali su pjesmu Noćas čekamo ljubav, a zbor i solisti otpjavali pjesmu Veseli se Majko Božja. Potom su sedmaši izveli scenski igru Svjetlo nade i zapjevali sa zborašima Nek' svima je sretan Božić, što su okupljenima poželjeli i mali recitatori uz pjesmu Sretan Božić.

Da u božićnoj priredbi možemo i zaplesati, pobrinuli su se folkloraši naše škole – najprije nas je starija grupa 'zagrijala' plesovima Stari valcer, Išla žena u gosti i Stara zagorska polka, dok je mlađa grupa izvela plesove Nesla dekla v melin i Klinček stoji pod oblokom. Pratili su ih tamburaši KUD-a „Ljuba-voda“, ali i publika koja ih je neumorno bodrila pljeskom. Članovi dramske grupe viših razreda otkrili su nam Što bi mogli pokloniti Isusu, a lijepe želje u nadolazećoj godini uputio je svim učenicima, roditeljima i djelatnicima ravnatelj Škole Ivan Nogić. Poželio je svima ugodne blagdane, dobar odmor tijekom praznika te svako dobro i puno uspjeha u 2011. godini. Program su završili zboraši otpjevavši, zajedno sa svim sudionicima programa, prigodnicu Novogodišnje koledanje.

Učenici svih razreda Škole, pod budnim okom svojih učitelja, uložili su tijekom godine puno truda kako bi na poseban način uveličali ovo sveto vrijeme. Publika je njihov rad prepoznala i nagradila sve sudionike programa velikim pljeskom, što su svi izvođači svakako i zaslužili. Ovom prigodom upućujemo zahvalu Općini Ljubeščica koja je našim izvođačima osigurala kvalitetan razglas, što je uvelike upotpunilo dojam uspješnosti naše božićne priredbe.

Osnovna škola Ljubešćica / Zagrebačka 22, HR-42222 Ljubeščica / www.os-ljubescica.skole.hr / skola@os-ljubescica.hr