Nikolinje u Ljubeščici

Autor: Ivica Rojc, 7. 12. 2010.

Jedan od najomiljenijih kršćanskih svetaca upravo je sveti Nikola...

On je zaštitnik pomoraca, trgovaca, putnika, ribara, zaručnika i djece, koja zato svake godine s velikim nestrpljenjem iščekuju njegov blagdan. Sv. Nikola nije ni ove godine zaobišao našu školu i njezine dobre đake koji su ga, uz pjesmu i ples, dočekali u školskoj sportskoj dvorani 6. prosinca 2010. godine u 16,00 sati.

U prigodan program uveo nas je voditelj priredbe Luka Zeljak, a prvi su nastupili najmlađi mještani Ljubeščice – djeca iz vrtića „Zeko“.

Potom su prigodnim recitacijama Nikolu nestrpljivo dozivali mali i oni stariji recitatori, kao i mali zboraši, no uspjeli su dozvati samo Krampusa, koji na kraju i nije bio tako strašan.

Kad se sv. Nikola napokon pojavio, veselju nije bilo kraja! Djedica u prepoznatljivoj, dugoj bijeloj odjeći s biskupskom kapom na glavi i, naravno, s dugom sijedom bradom i štapom u ruci srdačno je pozdravio djecu, smijao se i veselio se s njima. Sv. Nikola je zaključio da su djeca bila marljiva i vrijedna. Poželio im je da takvi i ostanu te da donesu kući što više petica. Podijelio je darove učenicima od 1. do 4. razreda, svoj djeci vrtića „Zeko“, svoj djeci u pratnji roditelja te je uz srdačne pozdrave najavio svoj dolazak i sljedeće godine.

Svetom Nikoli je kupnju i podjelu darova olakšala Općina Ljubeščica koja je osigurala darove za preko tristo ljubeških mališana.

Osnovna škola Ljubešćica / Zagrebačka 22, HR-42222 Ljubeščica / www.os-ljubescica.skole.hr / skola@os-ljubescica.hr