30. smotra dječjega kajkavskoga pjesništva „Dragutin Domjanić“

Autor: Ivica Rojc, 28. 10. 2010.

Na jubilarnoj 30. smotri dječjega kajkavskoga pjesništva „Dragutin Domjanić“ – Sv. Ivan Zelina, održanoj 23. listopada 2010. godine, OŠ Ljubeščica uspješno je predstavljala učenica Sara Horvatić koja je na pozornici Doma kulture u Zelini izvela svoju pjesmu Čez inje gledim.

Među 30 odabranih izvođača na Smotri Sara je nastupila prva, no to je nije spriječilo da hrabro i samouvjereno izvede svoju pjesmu te na taj način uspješno otvori izvođački dio Smotre.

Na poziv Pučkog otvorenog učilišta Sv. Ivan Zelina za sudjelovanje na ovogodišnjoj Smotri odazvale su se 52 osnovne škole s ukupno 259 učeničkih radova. Ocjenjivačko povjerenstvo u sastavu dr. sc. Ivo Kalinski (predsjednik), prof. dr. sc. Joža Skok i mr. sc. Božica Pažur, za objavu u zbirci pjesama Smotre odabralo je 53 pjesme od kojih je 30 predloženo za javnu izvedbu na završnoj svečanosti.

Cjelodnevni program Smotre započeo je u 9 sati svečanim prijemom sudionika i uzvanika te promocijom najnovije dječje kajkavsko-pjesničke zbirke naslova „Samo sam ti štela reči" u Gradskoj vijećnici. Najsvečaniji dio programa – izvođenje odabranih pjesama – započeo je u 10 sati. Uz najmlađe pjesnike koji su sami interpretirali svoje stihove, u programu su sudjelovali: Vid Balog kao voditelj Smotre, članovi tamburaške, folklorne i pjevačke sekcije HPD-a "Zelina", Pilari i glumci Dječje scene Zelinskog amaterskog kazališta "ZamKa".

Književni i glazbeni program nastavio se potom u dvorani „Ivana" promocijom knjiga „Ezopuševe basne" i „Četverolisni četveropreg" koje su promovirali sami autori,  prof.dr.sc. Joža Skok i dr.sc. Ivo Kalinski, te mr.sc. Božica Pažur.

Promocija pjesničke zbirke „Samo sam ti štela reči" organizirana je i u našoj školi, tj. u školskoj knjižnici kako bismo predstavili Sarin pjesnički uspjeh i našoj publici te potaknuli sve mlade autore na njegovanje domače kajkavske reči.

Osnovna škola Ljubešćica / Zagrebačka 22, HR-42222 Ljubeščica / www.os-ljubescica.skole.hr / skola@os-ljubescica.hr