Pobjednici Gradskog natjecanja mladih HCK

Autor: Ivana Nogić, 14. 3. 2017.

Gradsko društvo Crvenog križa Novi Marof 11. ožujka 2017. godine organiziralo je  Gradsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa, prvu od ukupno tri razine Natjecanja mladih HCK (gradsko, međužupanijsko, državno). Ekipa naše škole, predvođena mentoricom Petrom Siladi, pokazala je najviše spretnosti i znanja te se plasirala na Međužupanijsko natjecanje mladih HCK.

Sudjelovale su dvije ekipe – ekipa naše škole te ekipa OŠ Novi Marof. U našoj ekipi natjecali su se učenici osmog razreda: Lorena Čolja, Karla Horvatić, Karla Klarić, Ivana Repnjak, Katica Bukovčan i Andrija Legin. Domaćin je bila OŠ Novi Marof, a natjecanje je okupilo 40-tak sudionika (natjecateljske ekipe, mentori, sudci, članovi natjecateljskih tijela, volonteri i članovi GDCK Novi Marof, glumci).

Ekipe podmlatka Crvenog križa (11 - 14 godina) pokazale su na  6 radnih postaja svoje znanje o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom Crvenom križu, međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima  te praktično znanje i vještinu iz pružanja prve pomoći osobama (glumcima) s realistično prikazanim ozljedama zadobivenim u simuliranim situacijama nesretnih slučajeva.

Cilj natjecanja je popularizirati rad Crvenog križa, važnost učenja i poznavanja vještine prve pomoći te motivirati mlade za humanističko djelovanje  u zajednici.

Natjecanje je završilo proglašenjem rezultata  i dodjelom priznanja (pohvalnica). Kao pobjednik natjecanja, ekipa naše škole sudjelovat će na  Međužupanijskom natjecanju mladih HCK  koje će se održati  8. travnja 2017. godine u Međimurskoj županiji. Čestitamo im na postignutom uspjehu!

Osnovna škola Ljubešćica / Zagrebačka 22, HR-42222 Ljubeščica / www.os-ljubescica.skole.hr / skola@os-ljubescica.hr