Na Županijskom natjecanju "Čitanjem do zvijezda"

Autor: Ivana Nogić, 9. 3. 2017.

Nakon jednogodišnje pauze učenici naše škole ponovno su bili uspješni sudionici Županijskog natjecanja „Čitanjem do zvijezda“, održanog 24. veljače 2017. godine u OŠ Trnovec. Ove se godine natjecao najveći broj škola – čak 28, a naša ekipa u sastavu Dora Štriga, Mateja Sakač i Lucija Gotić osvojila je 10. mjesto u kvizu-znanja, dok je Karla Novosel nakon predstavljanja plakata na temu „Ljepota različitosti“ zauzela 4. mjesto. Učenice je pripremala i vodila knjižničarka Ivana Nogić.

Sedmašice Dora Štriga, Mateja Sakač i Lucija Gotić natjecale su se u kvizu-znanja (ekipno), a učenica Karla Novosel u kategoriji izrade i prezentacije plakata na zadanu temu. Karla je svojim plakatom „Ljepota različitosti“ odlično obradila zadana djela: „Gumi-gumi“, „Zaboravljeni sin“ te „Bijeli klaun“ te je nakon vrlo uspješne prezentacije zauzela četvrto mjesto u oštroj konkurenciji devetero natjecatelja! U kvizu-znanja natjecalo se 28 ekipa (i 84 natjecatelja), a naše čitačice bile su odlične desete. Natjecanje „Čitanjem do zvijezda“ ima i svoju državnu razinu, na koju su se plasirale prve dvije najuspješnije ekipe iz kviza-znanja, te dvoje natjecatelja iz kategorije plakata.

Dok su natjecatelji nestrpljivo iščekivali rezultate, vrijeme su kratili druženjem s književnicom Jasminkom Tihi-Stepanić i sklapanjem novih poznanstava. Svi sudionici i njihovi mentori nagrađeni su priznanjima te prigodnim poklonima. Naše natjecateljice bile su zadovoljne postignutim rezultatima te su se iz Trnovca vratile s lijepim sjećanjima i novim prijateljima. Učenica Karla Novosel ponovit će prezentaciju svojeg plakata kojim poziva na čitanje navedenih djela i u našoj školskoj knjižnici budući da je tema ravnopravnosti, tolerancije i međusobnog uvažavanja uvijek aktualna.

Osnovna škola Ljubešćica / Zagrebačka 22, HR-42222 Ljubeščica / www.os-ljubescica.skole.hr / skola@os-ljubescica.hr