Uzbudljiva terenska nastava u Zagrebu

Autor: Ivica Rojc, 20. 5. 2016.

Učenici 7. i 8. razreda naše škole proveli su 10. svibnja 2016. godine na terenskoj nastavi u Zagrebu. Vrijeme je bilo promjenjivo, ali učenici i dalje vedri.

Prva stanica bilo je kazalište Žar ptica gdje su nestrpljivo iščekivali predstavu „Mrvice iz dnevnog boravka“, nastalu prema istoimenom djelu Sanje Pilić. Likove su odlično utjelovili glumci Petar Atanasoski, Nataša Kopeč, Ante Krstulović, Gorana Marin, Iskra Jirsak, Dunja Fajdić, Ana-Marija Vrdoljak i Berislav Tomičić. Učenici su ih nagradili velikim pljeskom jer su vrlo uvjerljivo i uz obilje humora odigrali scene iz svakodnevnog života jedne neobične obitelji.

Drugi dio puta bio je „Muzej iluzija“, smješten u Ilici, gdje su učenici imali priliku susresti se s raznim iluzijama koje su zavarale i njih i njihov mozak. Iako je muzej smješten na malom prostoru, unutrašnjost se čini beskonačnom, što je još jedna od njegovih brojnih iluzija.

Učenicima se, naravno, posebno svidio i posljednji dio putovanja, a to je bio McDonalds, gdje su u miru „prožvakali“ iskustva s izleta. Na povratku kući u autobusu je vladala vesela atmosfera te su se svi sigurno vratili kućama.

Klara Ivanek, 8. r.

Osnovna škola Ljubešćica / Zagrebačka 22, HR-42222 Ljubeščica / www.os-ljubescica.skole.hr / skola@os-ljubescica.hr