I nas je posjetio sveti Nikola…

Autor: Ivica Rojc, 10. 12. 2015.

Dana 4. prosinca u našoj se sportskoj dvorani održala priredba povodom Blagdana sv. Nikole, gdje je Nikola svojim darovima obradovao svu djecu s područja Općine Ljubeščica do deset godina, njih dvjestotinjak.

Prije same podjele darova priredbu su svojim nastupima uljepšali naši učenici, recitatori 6. razreda, ujedno i voditelji programa: Stella, Mateja,  Erik, Matija, Viktorija, Dora, Marta, Lucija i Karla recitacijom  „Pjesma o sv. Nikoli“. Nastupili su i recitatori 3. razreda: Emilija, Janja i Viktorija recitacijom „Pismo sv. Nikoli“ te  Sara, Lara, Laura, Magdalena, Rafael, Iva, Dora, Ervin i Tin igrokazom „Čekamo sv. Nikolu“. Predstavili su se i naši zboraši, prvi put pod vodstvom učitelja Mladena Fotaka, a Nikolu su pozdravili pjesmama “Sv. Niko i krampus“ te „Svetom  Nikoli“, koju je zbor otpjevao kao pratnja našim solisticama:  Dori, Ani, Sari i Magdaleni. Nikako ne smijemo zaboraviti i naše najmlađe izvođače - djecu iz Dječjeg vrtića „Zeko“, koji su nastupili recitacijama: „Dolazi nam Nikola!“, „Sv. Nikola“ te veselom pjesmom: „Sveti Nikola“.

Ruku punih darova djeca u sretna otišla kućama, uz obećanje da će u danima koji slijede biti još bolja nego do sada. Kao i proteklih godina, kupnju darova financirala je Općina Ljubešćica.

Osnovna škola Ljubešćica / Zagrebačka 22, HR-42222 Ljubeščica / www.os-ljubescica.skole.hr / skola@os-ljubescica.hr