Posjet osmih razreda Vukovaru“ predstavljen na Dan sjećanja na Vukovar

Autor: Ivica Rojc, 23. 11. 2015.

Učenici 8. razreda naše škole uključili su se u projekt „Posjet osmih razreda Vukovaru“ u sklopu kojeg su 28. i 29. listopada 2015. godine boravili u Vukovaru i učili o vrijednostima Bitke za Vukovar i Domovinskog rata.

U skladu s nastavnim planom i programom predmeta Povijest za osme razrede, naši su osmaši prisustvovali brojnim predavanjima i radionicama o Domovinskom ratu, obišli najvažnija mjesta sjećanja vezana uz Domovinski rat te posjetili Gradski muzej Vukovar i Muzej vučedolske kulture.

Ovaj je projekt bio učenicima i dobar način socijalizacije u novom okruženju, prilika za upoznavanje običaja, navika i kulture zavičaja u cjelini, kao i poticaj učiteljima da primjenjuju korelaciju i integraciju nastavnih sadržaja. Učenike su vodile i pratile njihova razrednica Iva Kelemen Ivančić i učiteljica povijesti Andreja Vuk.

Stečena znanja i vlastite dojmove prenijeli su ostalim učenicima i učiteljima prilikom obilježavanja Dana sjećanja na Vukovar, 18. studenoga 2015. godine, na zajedničkom satu suvremene povijesti koji je pripremila učiteljica Andreja Vuk. Učenici su najprije pogledali dokumentarni isječak iz emisije TV-kalendar, a potom su riječ preuzeli učenici osmog razreda uz prezentaciju „Vukovar, grad heroja“ - koju su izradile i prezentirale učenice Laura Štriga i Klara Ivanek. Također, na satu Hrvatskoga jezika učenici su svoj dvodnevni boravak u Vukovaru uobličili u putopisne radove te je najuvjerljiviji putopis, rad učenice Klare Ivanek, pročitan na svečanosti u školi.

Dan ranije, 17. studenoga, učenici su u pratnji učitelja zapalili svijeće kod spomenika poginulim hrvatskim braniteljima u Ljubeščici. Također, učenici i djelatnici naše škole pridružili su se našim braniteljima i ostalim sumještanima u zajedničkom paljenju svijeća ispred spomenika poginulim hrvatskim braniteljima. Minutom šutnje i zajedničkom molitvom odali smo počast našim herojima, poginulim braniteljima s područja Općine Ljubeščica, kao i svim braniteljima Domovinskog rata.

Osnovna škola Ljubešćica / Zagrebačka 22, HR-42222 Ljubeščica / www.os-ljubescica.skole.hr / skola@os-ljubescica.hr