Pohvale za predstavljanje škole na Danima kruha u Ludbregu

Autor: Ivica Rojc, 23. 10. 2015.

Osnovna škola Ludbreg bila je 17. listopada 2015. godine domaćin Županijske smotre „Dani kruha - dani zahvalnosti za plodove zemlje“ na kojoj se predstavilo četrdesetak osnovnih i srednjih škola te odgojno-obrazovnih ustanova s područja naše županje. Zapažen štand uredila je ekipa naše škole u sastavu: učenice - Marta Dvorski, Anja Mikulčić i Karla Horvatić; učitelji – Mateja Ratković, Ivana Nogić i Ivica Rojc, predstavnica Vijeća roditelja Danijela Barjaktarević te ravnatelj Ivan Nogić.

Prije samog otvorenja Smotre služila se sveta misa u ludbreškoj crkvi Presvetog Trojstva koju je predvodio varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak, a svečanost je nastavljena u prostorijama Osnovne škole Ludbreg gdje su se okupili svi izlagači. Učiteljica Mateja Ratković i njezini učenici izradili su za ovu prigodu kola od kartona u prirodnoj veličini  koja su mamila sve posjetitelje da zavire u „Naš vrt zdravlja“, što je bila i tema našeg štanda. Za Smotru smo pripremili i izložili najbolje proizvode iz našeg školskog vrta, poput: dunja i pekmeza od dunja koji smo pekli u školi, jabuka, krušaka, oraha  i, naravno, našeg prirodnog meda od bagrema i kestena. Također, izložili smo starinske kolače koje su ispekle vrijedne ruke naših roditelja i baka, a u akciju pečenja uključile su se i naša teta kuharica i tete čistačice. Njihovom zaslugom dobili smo sve pohvale za bogatstvo našeg štanda koji je odisao mirisima i okusima zavičaja: od salenjaka, ljubeških štrukla s krumpirom i orasima, štrukla sa sirom, zlevke, pužeka, orehnjače, makovnjače, buhtla, medenjaka, medene pite do domaćeg kukuruznog kruha, klipića i još mnogih drugih slastica. Prosudbeno povjerenstvo uputilo je našoj školi i našim učenicama sve pohvale za lijepu prezentaciju štanda koju su učenice upotpunile originalnom ljubeškom nošnjom. Naš štand obišli su i biskup Josip Mrzljak, župan Predrag Štromar, zamjenik župana Alen Kišić, pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu i sport mr.sc. Miroslav Huđek te ostali posjetitelji koji su se rado zasladili našim domaćim kolačima.

Ovom prigodom zahvaljujemo svima koji su omogućili tako uspješno predstavljanje naše škole i običaja ljubeškoga kraja. Nadamo se uspješnoj suradnji i u budućnosti!

Osnovna škola Ljubešćica / Zagrebačka 22, HR-42222 Ljubeščica / www.os-ljubescica.skole.hr / skola@os-ljubescica.hr