Hrvatski olimpijski dan – poziv na redovito baljenje sportom!

Autor: Ivica Rojc, 23. 9. 2015.

Hrvatski olimpijski dan učenici i učitelji OŠ Ljubeščica obilježili su 14. rujna 2015. godine u duhu olimpizma i natjecateljskom raspoloženju. Uz bijelu majicu i tenisice, igre su mogle početi! Bila je to dobra prigoda  da se učenicima ukaže na važnost bavljenja sportom te da ih se pozove na redovito treniranje.

Učenici nižih razreda natjecali su se u sportskoj dvorani igrajući graničar i izvodeći vježbe oblikovanja. Uz prethodnu poduku o važnosti i smislu olimpijskih igara te pravilima fair-playa, učenici su izradili i u holu izložili prigodan plakat kojim poručuju  da bi sportski duh i aktivno bavljenje sportom trebali biti sastavni dio života svakog čovjeka.

Učenici viših razreda obilježili su Hrvatski olimpijski dan prezentacijama o razvoju olimpizma i najuspješnijim hrvatskim olimpijcima, a potom i nogometnom utakmicom u sportskoj dvorani. U kratkom uvodu učiteljica Biserka Topolovec istaknula je važnost svakodnevnog kretanja, treniranja i aktivnog bavljenja sportom te upozorila da se samo 10% učenika naše škole aktivno bavi sportom. Pročitala je imena učenika koji redovito treniraju neki od sportova (tenis, stolni tenis, nogomet, rukomet, karate) i pozvala sve ostale da se, također, posvete sportu.

Učenik Davor Španić pripremio je poučnu prezentaciju o povijesnom razvoju i značenju olimpizma, dok su učenici Andrija Legin i Dominik Jakopec dali kratki pregled svih gradova, tj. zemalja u kojima su se odvijale Olimpijske igre. Učenice Anja Mikulčić i Klara Gotić podsjetile su na najuspješnije hrvatske sportaše, osvajače olimpijskih odličja, od Gorana Ivaniševića do Sandre Perković. Nakon prezentacija mješovite muške ekipe učenika sedmih i osmih razreda odigrali su nogometnu utakmicu, dok su ostali učenici navijali, što je bila najbolja moguća prezentacija fair-playa i navijačkog bontona.

Osnovna škola Ljubešćica / Zagrebačka 22, HR-42222 Ljubeščica / www.os-ljubescica.skole.hr / skola@os-ljubescica.hr