Na Međuopćinskoj smotri LiDraNo „Dogodilo se nešto posebno“

Autor: Ivica Rojc, 26. 1. 2015.

I ove su godine učenici naše škole bili zapaženi sudionici Međuopćinske smotre LiDraNo 2015., održane 21. siječnja u OŠ Bisag. Pritom posebno treba istaknuti odličan nastup učenice Ane Tomiek koja je svojim monologom oduševila i Povjerenstvo i sve gledatelje te se plasirala na županijsku razinu, kao i Elena Klarić sa svojim člankom „.

Na ovogodišnjoj međuopćinskoj razini Smotre natjecalo se sedamdesetak učenika iz škola s područja bivše općine Novi Marof. Naša škola imala je svoje predstavnike, tj. predstavnice u sve tri kategorije: u literarnom dijelu sudjelovale su učenice Martina Jurašković (8. r.), Dora Štriga (5. r.) te Ivona Sakač (5. r.) čije se pjesme, nažalost, nisu našle među radovima odabranima za županijski LiDraNo, no zato je Elena Klarić (8. r.) bila uspješna u kategoriji samostalnih novinarskih radova te će sa svojim problemskim člankom „Zašto" sudjelovati na županijskoj Smotri. Naša najuspješnija sudionica bila je učenica Ana Tomiek (6.b r.) koja je originalnom i uvjerljivom izvedbom monologa „Dogodilo se nešto posebno“, prema tekstu Jasminke Tihi-Stepanić“, bila proglašena najboljom pojedinačnom sudionicom scenskog izraza te je osigurala nastup na daskama varaždinskoga HNK-a.

Mentorica naših učenika bila je učiteljica Sanja Horžić koju, također, čekaju nova uzbuđenja na županijskoj Smotri koja će se održati 2. veljače u OŠ „Vladimir Nazor“ Sv. Ilija – za literarne i novinarske izraze, te 3. veljače u HNK-u u Varaždinu za scenske izraze.

Našim predstavnicama želimo dobre nastupe i puno uspjeha na Smotri LiDraNo!

Osnovna škola Ljubešćica / Zagrebačka 22, HR-42222 Ljubeščica / www.os-ljubescica.skole.hr / skola@os-ljubescica.hr