Sveti Nikola i u našoj školi

Autor: Ivica Rojc, 16. 12. 2013.

Dana 6. prosinca 2013. godine u 16.00 sati započela je vesela i zanimljiva priredba povodom proslave Dana svetog Nikole. Naši najmlađi naraštaji, uz pomoć učiteljica Sanje Horžić, Željke Vugrin i Draženke Leljak, kao i teta iz vrtića, pripremili su posebnu svečanu priredbu koju ćemo još dugo pamtiti.

Za početak su nam naši članovi instrumentalne grupe ispričali i odsvirali „Legendu o svetom Nikoli“  te nas uputili u njegov život.

Uslijedili su najmlađi izvođači, članovi Dječjeg vrtića „Zeko“, koji su s veseljem pripremili svoje pjesmice za svetog Nikolu.

Recitatori nižih razreda pozdravili su našeg zaštitnika recitacijama i pjesmom „Pozdrav svetom Nikoli.“ Oni su dobro znali da za svu dobru djecu darove donosi sveti Nikola, no ipak, i za one malo neposlušnije tu je i Krampus pa su nam se predstavili i recitacijom „Sveti Nikola i Krampus“.

Nakon scenske igre članova dramske družine petog razreda „Doček svetog Nikole u šumi“, strpljenje je već bilo pri kraju.

Uz pomoć voditeljica programa – učenica Tee Štriga i Marije Horvatić djeca su počela glasno dozivati sv. Nikolu koji nas je svojim dolaskom naposljetku ipak počastio.

Počastio je Nikola i svu djecu s područja Općine Ljubešćica, a u tome mu je pomogla Općina Ljubešćica izdvojivši potrebna sredstva potrebna za kupnju darova.

Sva su djeca Nikoli obećala da su cijele godine bila dobra pa se iskreno nadamo da će takva i ostati.

Novinarska grupa

Prometna učilica

Školska godina 2018./19.

« Prosinac 2018 »