Održano prvo školsko natjecanje „Čitanjem do zvijezda“

Autor: Ivica Rojc, 16. 12. 2013.

Prvo školsko natjecanje u poticanju čitanja, znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda 2013.“ održano je u našoj školskoj knjižnici 12. prosinca 2013. godine. Sudjelovalo je osmero učenika od 5. do 8 razreda. Petero učenika natjecalo se u kvizu znanja gdje su pokazali razumijevanje pročitanih knjiga, dok se troje učenika natjecalo u izradi i prezentaciji plakata.

Glavni preduvjet za sudjelovanje u kvizu znanja bio je da učenici pročitaju sljedeće knjige:

1. Ivana Brlić-Mažuranić: Priče iz davnine,
2. Irena Begić: Dolores i šumske sjene,
3. Maja Brajko-Livaković: Stakleni dvorac.

Natjecanje se svake godine provodi u okviru neke zadane teme pa se tako ove godine željelo učenike-natjecatelje uputiti na "Likove slavenske mitologije u djelima Ivane Brlić-Mažuranić", što je ujedno bila i tema za izradu plakata.

U kvizu znanja sudjelovali su učenici: Klara Ivanek i Davor Španić iz 6. razreda te Zrinka Bađun, Doroteja Novosel i Glorija Ratković, učenice 8. razreda.

U izradi i prezentaciji plakata sudjelovale su Karla Horvatić i Elena Klarić, učenice 5.b razreda, i Anja Mikulčić, učenica 6. razreda.

Prema osvojenim bodovima u kvizu znanja te nakon prezentacija izrađenih plakata utvrđeno je da su se na županijsko natjecanje „Čitanjem do zvijezda 2013.“ plasirali sljedeći učenici:

1.

KLARA IVANEK

6. RAZRED

40,5/50

2.

ZRINKA BAĐUN

8. RAZRED

37,5/50

2.

GLORIJA RATKOVIĆ

8. RAZRED

IZRADA PLAKATA

1.

ANJA MIKULČIĆ

6. RAZRED

Članovi povjerenstva ovog natjecanja radili su u sastavu:

1. Ivana Nogić – predsjednik Školskog povjerenstva
  2. Valentina Grabar – član Školskog povjerenstva
  3. Sanja Horžić – član Školskog povjerenstva.

Zahvaljujem svim natjecateljima na uloženom trudu. Svojim uključivanjem u natjecanje „Čitanjem do zvijezda“ pokazali ste da prepoznajete važnost knjige i čitanja.

Velike čestitke našim najuspješnijim natjecateljima koji će nas predstavljati na Županijskom natjecanju!

Vaša knjižničarka Ivana Nogić

Osnovna škola Ljubešćica / Zagrebačka 22, HR-42222 Ljubeščica / www.os-ljubescica.skole.hr / skola@os-ljubescica.hr