Sudionici 21. Kajkavijade

Autor: Ivica Rojc, 28. 11. 2013.

Učenici naše škole uspješno su se predstavili na 21. Kajkavijadi u Varaždinskim Toplicama. U dvodnevnoj manifestaciji, 16. i 17. studenoga 2013. godine, sudjelovalo je više od 800 djece vrtićke dobi i osnovnoškolaca. U odličnim nastupima naše dramske i folklorne grupe moglo se uživati 17. studenoga.

Najprije smo vidjeli učenicu Klaru Ivanek koja je izvela svoju pjesmu Sunčeke zahaja, nagrađenu na ovogodišnjoj Smotri kajkavskog pjesništva u Sv. Ivanu Zelini. Potom je na red došla humoristična scenska igra „Šalabahter“ koju su izveli članovi dramske grupe 6. razreda: Anja Mikulčić, Laura Štriga, Klara Gotić, Petar Horžić, Gabrijela Dijanuš, Davor Španić, Klara Ivanek, Paula Horvatić, Ivana Horvatić i Marta Dvorski. Učenike je pripremala i vodila učiteljica Sanja Horžić.

Predstavila nam se i mlađa folklorna grupa u sastavu: Ana Bahunek, Martina Žugec, Nikolina Sakač, Ana Zvonar – 2. razred;  Jasmina Klopotan, Ana Repnjak, Lira Hajsok, Martina Horvatić, Maja Horvatić – 3. razred; Marta Ivanek, Karla Novosel, Dora Štriga, Ivona Štriga i Mateja Sakač – 4. razred. Izveli su plesove: Rašpa, Ja posijah repu, Podmostec   i svojim nastupom osvojili simpatije svih gledatelja u Kongresnoj dvorani hotela Minerva.

Starija folklorna grupa, članovi 5. i 6. razreda, dobila je čast svojim nastupom zatvoriti Kajkavijadu. U novoj koreografiji izveli su plesove: Jelica kolce vodila, Išla žena vu gosti, Šorteš, a nastupili su: Nikolina Bahunek, Marija Horvatić, Katica Bukovčan, Andrija Legin, Ivana Repnjak, Karla Horvatić, Gabrijela Dijanuš, Marta Dvorski, Klara Ivanek i Anja Mikulčić. Učenike je pripremala i vodila naša nova učiteljica Željka Vugrin.

Uz veliki pljesak, svi sudionici Kajkavijade primili su prigodna priznanja i slatke poklončiće.

Upisi u srednje škole
Lidrano 2018

Školska godina 2017./18.

« Kolovoz 2018 »