Podravino, moja mila…

Autor: Ivica Rojc, 28. 10. 2013.

Svako zanimanje zaslužuje da mu se posveti barem jedan dan u godini i da se tako označi važnost posla koji čovjek obavlja svoj cijeli radni vijek. Tako se 5. listopada obilježava Dan učitelja. Učitelji i ostali djelatnici OŠ Ljubeščica svoj su dan obilježili u ponedjeljak 7. listopada 2013. terenskom nastavom u Podravinu.

Polazak je bio ispred Škole oko osam sati, a prvo odredište bio je grad Koprivnica  u kojem su učitelji, uz razgledavanje grada, obavili kupovinu prema osobnim interesima.

U predivnom podravskom selu Molvama učitelje je dočekala gospođa Mirela Paša, učiteljica hrvatskog jezika iz OŠ Molve koja je sudionike terenske nastave provela kroz svoje mjesto. Župnik Tomislav Glavnik, na vrlo  pristupačan način, ispričao je zanimljivosti o  crkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije te kapelici. U molvarskoj galeriji sudionici terenske nastave mogli su vidjeti izložbu slika naivnih umjetnika molvarskog kraja, a ravnatelj OŠ Molve, gospodin Ivan Jaković,  pokazao je molvarsku osnovnu školu.

Putujući od Molva prema Đurđevcu, učitelji su vidjeli poznato turističko naselje „Čingi – lingi“ te se upoznali s mogućnošću odmaranja i ribolova u tom predivnom podravskom kraju.

Nakon ručka u tradicionalno uređenom restoranu hotela „Picok“ u Đurđevcu slijedilo je razgledavanje Đurđevačkih pesaka te dvorca Starog grada gdje se, krajem lipnja,  svake godine održava manifestacija Picokijada u znak pobjede Hrvata nad Turcima.

U večernjim satima sudionici terenske nastave vratili su se kućama bogatiji spoznajama o Podravini o kojoj su mogli mnogo doznati zahvaljujući gospođi Paša koja je sa svih mogućih aspekata nastojala dočarati život podravskog čovjeka.

Terenska nastava ujedno bi mogla poslužiti učiteljima kao poticaj da dovedu svoje učenike na jednodnevne terenske ekskurzije u predivnu, ravnu, pitomu Podravinu.

Osnovna škola Ljubešćica / Zagrebačka 22, HR-42222 Ljubeščica / www.os-ljubescica.skole.hr / skola@os-ljubescica.hr