Uz glazbu u školi 43 godine!

Autor: Ivica Rojc, 2. 9. 2013.

Zadnju sjednica Učiteljskog vijeća za proteklu školsku godinu, iako je bilo desetak točaka dnevnog reda, pamtit ćemo ipak po onoj zadnjoj – ispraćaju u mirovinu drage nam kolegice Božice Nogić koja je u našoj školi radila od početka do kraja svog radnog vijeka, pune 43 godine!

Na mjesto učiteljice glazbene kulture u Ljubeščici Božica Nogić dolazi 1970. godine te je od samih početaka uspijevala kod svojih učenika pobuditi veliki interes za glazbu, pjesmu, ples i tradiciju. Zahvaljujući učiteljici Nogić naša je škola postala prepoznatljiva po brojnom i kvalitetnom dječjem pjevačkom zboru koji je tijekom svih ovih godina uspješno nastupao na županijskim smotrama glazbenog stvaralaštva i ostalim glazbenim manifestacijama i priredbama, kako u školi tako i izvan nje. Također, učiteljica Nogić ostavlja iza sebe aktivnu i brojnu folklornu skupinu, gdje učenici vrlo rado iskazuju svoj talent, kreativnost i ljubav prema glazbi i tradiciji. Brojne generacije učenika pamtit će je kao učiteljicu koja ih je naučila kako voljeti glazbu i kako dati ono najbolje od sebe.

U ime Vijeća učitelja i Sindikata učiteljica Draženka Leljak uručila je budućoj umirovljenici prigodne darove uz riječi: „Draga naša Božice, zahvalni smo ti za sve godine pjesme, veselja i dobrog raspoloženja koje si nesebično dijelila sa svima nama i za sve ono dobro što si svojim predanim radom ugradila u ovu školu. Neka te ovi simbolični darovi sjećaju na dane koje si zajedno s nama provela u OŠ Ljubeščica.“ Lijepim i dirljivim riječima zahvale pridružio se i ravnatelj škole Ivan Nogić.

Ugodno druženje svih djelatnika škole nastavilo se još nekoliko sati nakon sjednice uz bogatu trpezu koju nam je osigurala naša novopečena umirovljenica. Uz prigodnu zdravicu poželjeli smo joj puno sreće i zdravlja te puno pjesme i veselja u novim životnim pobjedama.

Djelatnici OŠ Ljubeščica

Osnovna škola Ljubešćica / Zagrebačka 22, HR-42222 Ljubeščica / www.os-ljubescica.skole.hr / skola@os-ljubescica.hr