Sadržajna i raznolika završna priredba

Autor: Ivica Rojc, 18. 6. 2013.

Kraj školske godine u našoj se školi, već tradicionalno, obilježava završnom školskom priredbom koja je održana u srijedu, 12. lipnja 2013. godine u školskoj sportskoj dvorani. U bogatom i sadržajnom, gotovo dvosatnom programu, uživao je veliki broj posjetitelja kojima su se predstavili najkreativniji učenici nižih i viših razreda. Priredbom je, ujedno, obilježen i Dan škole.

Program su samouvjereno vodili Davor i Davor - Davor Kušić i Davor Španić, a brojni posjetitelji mogli su uživati:

• u hrvatskom i engleskom scenskom nastupu prvaša,
  • u spletovima plesova mlađe i starije grupe folklora, uz tamburašku pratnju KUD-a „Ljuba-voda“
  • u odličnim nastupima mlađih i starijih zboraša te solistica: Glorije Ratković, Doroteje Repnjak i Viktorije Ratković,
  • u klavirskoj poslastici učenice Marije Horvatić,
  • u zanimljivim recitacijama i scenskim igrama učenika nižih razreda,
  • u zabavnim scenskim igrama dramske grupe viših razreda,
  • u lidranovskom monologu učenika Davora Kušića,
  • u atraktivnim koreografijama ritmičarki nižih i viših razreda.

Na kraju priredbe mikrofon je preuzeo ravnatelj Ivan Nogić koji je pozdravio sve prisutne, zahvalio svim izvođačima i njihovim voditeljima na prekrasnom programu, zahvalio roditeljima što su ih došli podržati u tako velikom broju te istaknuo najveće uspjehe koje su učenici naše škole postigli na ovogodišnjim natjecanjima. Podijelio je i nagrade učenicima koji su bili sudionici državnih i županijskih natjecanja. Tako su Odlukom Učiteljskog vijeća vrijednim knjigama nagrađeni:

1. učenica 7. razreda Iva Sakač za osvojeno 2. mjesto na Županijskom natjecanju iz geografije,
  2. učenik 8.b razreda Tomislav Tomiek za osvojeno 3. mjesto na Županijskom natjecanju iz informatike,
  3. učenica 8.b razreda Sara Horvatić za uspješno sudjelovanje na Županijskom natjecanju LiDraNo,
  4. učenik 8.a razreda Luka Zeljak za uspješno sudjelovanje na Županijskom natjecanju iz njemačkog jezika,
  5. učenik 8.b razreda Antonio Ivanušec za uspješno sudjelovanje na Županijskom natjecanju iz njemačkog jezika,
  6. učenica 7. razreda Patricija Sakač za uspješno sudjelovanje na Županijskom natjecanju iz geografije,
  7. učenica 5. razreda Klara Ivanek za uspješno sudjelovanje na Županijskom natjecanju LiDraNo,
  8. učenica 6. razreda Tiana Sakač za uspješno sudjelovanje na Županijskom natjecanju LiDraNo,
  9. učenica 6. razreda Martina Jurašković za uspješno sudjelovanje na Županijskom natjecanju LiDraNo,
  10. učenik 7. razreda Davor Kušić za najbolji rezultat ove školske godine - uspješno sudjelovanje na državnom natjecanju LiDraNo,

Priznanja i nagrade primili su i:

1. ženska stolnoteniska ekipa za osvojeno 2. mjesto na županijskom natjecanju u stolnom tenisu i muška stolnoteniska ekipa za osvojeno 3. mjesto na županijskom natjecanju u stolnom tenisu,
  2. učenica 2.a razreda Jasmina Klopotan za uspješno sudjelovanje na natjecanju „Klokan bez granica“,
  3.  učenik 3. razreda Erik Trakoštanec za uspješno sudjelovanje na natjecanju „Klokan bez granica“,
  4.  učenik 5. razreda Dominik Jakopec za uspješno sudjelovanje na natjecanju „Klokan bez granica“.

U pripremi programa sudjelovali su učitelji: Božica Nogić, Valentina Grabar, Iva Kelemen-Ivančić, Draženka Leljak, Marijana Poljak, Biserka Topolovec i Sanja Horžić.

Posebna zahvala za pomoć pri uspješnoj realizaciji programa upućena je tamburašima KUD-a „Ljuba-voda“ Ljubeščica i njihovom voditelju Radojku Kadoviću te Dariju i Marijani Poljak na ustupljenom razglasu.

Također, u ime svih učenika i djelatnika škole voditelji programa zahvalili su učiteljici Božici Nogić na dugogodišnjem doprinosu za razvoj glazbenog odgoja i kulturne tradicije u našoj školi.

(više fotografija možete vidjeti u foto-galeriji)

Osnovna škola Ljubešćica / Zagrebačka 22, HR-42222 Ljubeščica / www.os-ljubescica.skole.hr / skola@os-ljubescica.hr