Knjige za male bolesnike

Autor: Ivica Rojc, 14. 6. 2013.

U sklopu aktivnosti kojima se obilježava tjedan Crvenog križa (8. – 15. svibnja) učenici i djelatnici naše škole s velikom su se radošću uključili u humanitarnu akciju Hrvatskog Crvenog križa „Bolnica Bezbolnica“ kojom se prikupljaju dječje knjige i slikovnice u svrhu opremanja knjižnice u Klinici za dječje bolesti Zagreb „Klaićeva“. Dio je to projekta koji je pokrenuo Hrvatski Crveni križ, a kojim se bolesnoj djeci žele olakšati i barem malo uljepšati dugi i teški bolnički dani.

Naši učenici od 1. do 8. razreda pokazali su veliku razinu humanosti te su se uključili u akciju u velikom broju. Ukupno je sudjelovalo 35 učenika i djelatnika škole koji su darovali čak 110 dječjih knjiga i slikovnica. Među darovanim knjigama bilo je lektirnih naslova, raznih bajki i slikovnica za najmlađe, bojanki i slikovnica na DVD-u. Također, učenici su na poleđinu knjiga napisali poruke malim bolesnicima u kojima im žele brzo ozdravljenje te da im knjige budu dobri prijatelji ne samo u bolnici, već i kad ozdrave.

U akciji su sudjelovali:

– 1. razred – Nikolina Sakač, Martina Žugec, Leo Črnec, Veronika Horg, Danijel Mikulčić;

– 2.a razred – Jasmina Klopotan;

– 2.b razred – Lira Hajsok, Stjepan Ivanek, Petra Štriga;

– 3. razred – Ivona Štriga, Leon Šantek, Lucija Gotić, Karla Novosel, Stella Gotić, Dora Štriga, Nikolina Dvekar;

– 4.a razred – Tea Štriga;

– 4.b razred – Ana Tomiek, Ivana Repnjak;

– 5. razred – Davor Španić, Anja Mikulčić, Klara Gotić, Gabrijela Dijanuš, Ivana Horvatić, Paula Horvatić;

– 6. razred – Antonia Ivanušec;

– 7. razred – Iva Sakač, Zrinka Bađun, Leona Šantek;

– 8.b razred – Karlo Štriga, David Gotić, Janja Žugec.

Svim sudionicima akcije, u ime malih bolesnika, zahvaljujemo na darovanim knjigama i lijepim željama.

Knjižničarka Ivana Nogić

Osnovna škola Ljubešćica / Zagrebačka 22, HR-42222 Ljubeščica / www.os-ljubescica.skole.hr / skola@os-ljubescica.hr