Gospodsko dijete u Ljubeščici

Autor: Ivica Rojc, 22. 4. 2013.

Posjetitelji školske sportske dvorane u Ljubeščici imali su jedinstvenu priliku nasmijati se uz odličnu komediju Gospodsko dijete koju je izvela Glumačka družina Histrion 16. travnja 2013. godine, u sklopu programa obilježavanja 20. godišnjice samostalnosti Općine Ljubeščica.

Izvrsnim dijalozima te originalnom kajkavštinom gledatelje su oduševila neka od najvećih imena hrvatskog glumišta: Zvonimir Zoričić u ulozi Šimuna Trpoteca, Biserka Ipša kao Jaga Trpotec, Tara Rosandić kao Marica Trpotec, Kristijan Jaić kao Jožek, tj. gospodsko dete, Ronald Žlabur kao Miške Habulin, Nela Kocsis kao Irma pl. Majur, Aleksandar Bogdanović kao sluga Aca Bogdanović, predvođeni Adamom Končićem u ulozi dr. Albina pl. Majura. Pisac i redatelj ove predstave je Kalman Mesarić. U komediji se problematizira odnos Zagreba i obližnjih Šestina, dakle grada i sela, u vrijeme između dva svjetska rata. Usprkos vremenu radnje, ne možemo se oteti dojmu kako tematika djeluje vrlo aktualno. Jaz između bogataša i sirotinje i danas je toliko dubok da ga ni komedija ni urnebesni zapleti ne mogu premostiti.

Predstavi su prethodili misa zahvalnica u crkvi Majke Božje Snježne te polaganje vijenaca kod spomenika hrvatskim braniteljima. Na svečanoj akademiji u povodu obilježavanja ove važne obljetnice za našu općinu posebne zahvale upućene su četvorici hrvatskih branitelja s područja naše općine čija će imena ostati zauvijek zapisana u našoj kronikama i našim srcima.

Osnovna škola Ljubešćica / Zagrebačka 22, HR-42222 Ljubeščica / www.os-ljubescica.skole.hr / skola@os-ljubescica.hr