Davor Kušić 'uhvatio' državni LiDraNo

Autor: Ivica Rojc, 26. 2. 2013.

Ovogodišnje natjecanje LiDraNo bilo je posebno uspješno za učenike naše škole – čak petero učenika sudjelovalo je 18. i 20. veljače na županijskoj razini, u čak tri kategorije: Martina Jurašković i Tiana Sakač u kategoriji literarnih radova, Klara Ivanek i Sara Horvatić u kategoriji samostalnih novinarskih radova, no najveći uspjeh postigao je Davor Kušić koji je u kategoriji pojedinačnih scenskih nastupa 'pomeo' konkurenciju i izborio pravo sudjelovanja na državnoj smotri LiDraNo, kamo će ga pratiti voditeljica Sanja Horžić.

Domaćini ovogodišnje županijske smotre bili su OŠ Vidovec i, po prvi put, Kulturni centar „Ivan Rabuzin“ Novi Marof, a sudjelovalo je više od dvjesto učenika osnovnih škola iz cijele Varaždinske županije. Najveći broj učenika, njih čak 144, doputovalo je u Novi Marof kako bi sudjelovali u dramsko - scenskom izrazu. Stoga se na pozornici Kulturnog centra mogao vidjeti bogat program uz brojne kvalitetne nastupe koje je prosuđivalo Stručno povjerenstvo  u sastavu: državna izbornica – redateljica Snježana Samac, HTV;  glumica Ljiljana Bogojević – HNK u Varaždinu; glumica Vesna Stilinović – HNK u Varaždinu; učiteljica Mirjana Posavec – Osnovna škola Ivana Rangera, Kamenica; učiteljica Ines Hrain-Ludošan – Osnovna škola Vidovec i Maja Zrnčić – viša savjetnica za izvannastavne aktivnosti.

Nakon pozdravnih riječi dječje ravnateljice Osnovne škole Vidovec i samog ravnatelja škole Predraga Mašića, koji su svim sudionicima zaželjeli puno sreće i uspjeha, smotru je otvorio zamjenik župana Varaždinske županije Milan Pavleković. Domaćini su pripremili i prigodan program dobrodošlice kako bi se i gledatelji i izvođači opustili prije samih nastupa.

U kategoriji pojedinačnih scenskih izraza, gdje su učenici izvodili monologe ili kazivali poeziju, pravo nastupa izborilo je 18 izvođača. Davor Kušić nastupio je 9. te je, kao i prije dvadesetak dana, svojom izvedbom monologa iz djela Mire Gavrana Kako je tata osvojio mamu oduševio i Povjerenstvo i publiku.

Uz Davora, 'ulaznicu' za državni LiDraNo osigurala je i Paula Mesek, učenica OŠ Cestica. U kategoriji skupnih scenskih nastupa moglo se uživati u 18  maštovitih i originalnih izvedbi, među kojima su svoje mjesto našli i neobični recitali, ali i kazalište sjena i mjuzikl. Za državnu razinu predloženi su radovi iz OŠ Novi Marof, OŠ Šemovec i OŠ Sveti Đurđ.

Osim njegovanja hrvatskoga jezika te promicanja literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog izraza, LiDraNo potiče i slobodu stvaralaštva učenika, stoga Davoru i njegovoj voditeljici Sanji Horžić čestitamo na ovom velikom i lijepom uspjehu. Želimo im uspješno predstavljanje i na državnom natjecanju koje će se održati od 7. do 11. travnja 2013. godine.

Osnovna škola Ljubešćica / Zagrebačka 22, HR-42222 Ljubeščica / www.os-ljubescica.skole.hr / skola@os-ljubescica.hr