Domaćini stručnog skupa voditelja učeničkih zadruga Varaždinske županije

Autor: Ivana Nogić, 3. 3. 2020.

Podružnica Hrvatske udruge učeničkih zadruga (HUUZ) Varaždinske županije održala je 27. veljače 2020. godine u našoj školi stručni skup koji je pratilo 40-ak voditelja i suradnika učeničkih zadruga. Prije samih predavanja svi sudionici obišli su ljubešku Etnokuću gdje im je gospođa Štefa Horvatić prezentirala starinske zanate.

Sudionike skupa najprije su pozdravili ravnatelj škole Ivica Rojc i tajnica HUUZ-a Blanka Horvat, nakon čega se krenulo u razgledanje Etnokuće Udruge umirovljenika i starijih osoba Ljubešćica, kroz čiji je postav etnografske zbirke sudionike vodila predsjednica Udruge Štefa Horvatić. Nakon razgledavanja Etnokuće uslijedila su zanimljiva predavanja:

• Žena, vidarica – od djetinjstva do starosti, održao Tibor Martan, dipl. etnolog i prof. pedagogije, univ. spec. dramske pedagogije
  • Prezentacija i izrada kozmetičkih i ljekovitih proizvoda od autohtonog ljekovitog bilja - pripremila i demonstrirala Marica Černi Zrinski, proizvođačica i prerađivačica ljekovitog bilja.

Na kraju je uslijedila prezentacija voditeljice Podružnice HUUZ-a Varaždinske županije Snježane Hranić o dokumentaciji koju svaka učenička zadruga treba voditi, uz savjete kako uspješno urediti izložbeni prostor te kako pripremiti učenike za istraživački rad. Namjena predavanja bila je potaknuti što veći broj učeničkih zadruga naše županije na sudjelovanje na županijskoj smotri.

Osnovna škola Ljubešćica / Zagrebačka 22, HR-42222 Ljubeščica / www.os-ljubescica.skole.hr / skola@os-ljubescica.hr