Fašničke ludorije

Autor: Ivana Nogić, 25. 2. 2020.

Fašnički utorak i ove su godine obilježile vesele i brojne maškare koje su nakon trećeg školskog sata zavladale školom. Maskirani učenici i djelatnici škole ispunili su sportsku dvoranu pjesmom i plesom, a pridružila su im se i djeca iz DV „Leptirić“ sa svojim tetama. Maškare su u fašničkoj povorci prošetale i kroz mjesto, a po povratku u školu dočekale su ih domaće krafne.

Budući da su se maskirali svi učenici od prvog do osmog razreda, svaki je razred dobio svojih pet minuta za predstavljanje. Predstavila su se i vrtićka djeca, a sve je budnim okom pratio žiri koji je imao jako težak zadatak. Na kraju fašničkog plesa proglašene su najljepše pojedinačne i skupne maske te su im dodijeljena priznanja, a potom su se svi okupili oko fašničke lutke koju je trebalo što prije srušiti jer je bila puna slatkiša.

U konkurenciji pojedinačnih maski najljepšima su proglašeni:

• najljepša maska naših gostiju iz vrtića

• 1. r. Harry Potter Lara

• 2. r. kralj Emanuel

• 3. r. Zorro Nika

• 4. r. snjegović Petra.

Među najboljim skupnim maskama nižih razreda pobjedu je odnio 1. razred koji se maskirao na temu Harryja Pottera.

Priznanja za najbolje pojedinačne maske viših razreda pripale su:

•  5. r. kuharici-patuljčici Mariji

•  6. r. spavačici Tei

• 7. r. svećenici Sari

• 8. r. ljepotici Leonu.

U kategoriji skupnih maski viših razreda konkurencija je bila vrlo jaka, no najboljima su proglašeni Patuljci 5. razreda.

Nakon šestog sata maske su pale, a vladavina maškara prestala. Do sljedećeg fašnika i novih ludorija, pozdravlja vas Novinarska grupa koja je za vas izabrala najluđe fotografije!

Osnovna škola Ljubešćica / Zagrebačka 22, HR-42222 Ljubeščica / www.os-ljubescica.skole.hr / skola@os-ljubescica.hr