Održana 4. „Večer matematike“

Autor: Ivana Nogić, 12. 12. 2017.

U našoj je školi 7. prosinca 2017. godine održana 4. po redu „Večer matematike“ na kojoj se uz različite matematičke igre zabavljalo više od 200 sudionika. Projekt je to koji organizira Hrvatsko matematičko društvo, a predstavlja skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici.

Ove su se godine, po prvi put, u „Večer matematike“ uključili i naši najmlađi učenici, tako da su u matematičkim radionicama sudjelovali učenici od 1. do 8. razreda, svi učitelji  i 60-ak roditelja. Igrao se memory, matematički Čovječe, bingo i domino, kuglalo se, tražio put do blaga. Bilo je tu množenja i dijeljenja, zbrajanja i oduzimanja, kvadriranja i jednadžbi, a cijelom je školom odzvanjao dječji smijeh zbog zabave uz matematiku.

„Večer matematike“ osmišljena je, ponajprije, s ciljem zajedničkog druženja roditelja, djece i učitelja uz zabavnu stranu matematike te međusobno pomaganje i razumijevanje. Budući da zajedničko sudjelovanje roditelja i djece u školskim aktivnostima pozitivno utječe na rezultate učenika,  pohvaljujemo sve roditelje koji su se odazvali na „Večer matematike“. Matematičke igre i zadatke odabrala je, u suradnji s učiteljicama razredne nastave, koordinatorica „Večeri matematike“ Vesna Bukal.

Osnovna škola Ljubešćica / Zagrebačka 22, HR-42222 Ljubeščica / www.os-ljubescica.skole.hr / skola@os-ljubescica.hr