Brojni izvođači na Božićnoj priredbi

Autor: Ivana Nogić, 21. 12. 2016.

Naša Božićna priredba i ove je godine privukla veliki broj posjetitelja koji su 23. prosinca došli podržati brojne izvođače i njihove voditelje.

Školska sportska dvorana zasjala je u božićnom ruhu te je ponovno poslužila kao odlična pozornica našim učenicima – glumcima, pjevačima, sviračima i plesačima, koje su pripremali sljedeći učitelji: Sanja Horžić, Mladen Fotak, Draženka Leljak i Kristina Melnjak. Program su vodili učenici Ana Tomiek i Denis Tuđan koji su se predstavili kao vrlo uigran voditeljski duo. Za scenu je, i ove godine, bila zadužena učiteljica Mateja Ratković, a na pozornici su se predstavili i članovi Glazbene škole „Ivan Padovec“, Novi Marof  te plesnih studija „PlayDance“, voditeljice Marte Žugec, i „SpinBox“, voditeljice Karmen Maršić Ferenčina.

Poznati taktovi božićnih pjesama te prigodne recitacije i igrokazi ispunili su srca brojnih posjetitelja koji su na pozornici najprije pozdravili našu klaviristicu Mariju Horvatić koja je oduševila izvedbom skladbe „River Flows in You“. Potom su dvoranu ispunili taktovi poznatih zagorskih plesova na koje su zaplesali naši folkloraši, uz pratnju tamburaša KUD-a „Ljuba voda“. Nakon njihove koreografije uslijedili su božićni stihovi koje su izvodili učenici viših razreda, ali na njemačkom jeziku: „Es schnett“ i „Advent, Advent“. Još malo božićne tradicije na pozornicu su donijeli i članovi Recitatorske grupe koji su izveli recitacije „U božićnoj noći“, „Božićna pjesma“, „Nebo radost navješćuje“ te igrokaz „Božić u snovima“. Predstavili su se i članovi Dramske grupe viših razreda koji su svojim vjernim gledateljima najprije poručili „Ljubav smo mi“, a potom i lijepo dočarali  ugođaj božićne noći scenskom igrom „Ove noći Isus će doći“. Modernim plesnim koracima i zanimljivim kostimima publiku su rasplesale i zabavile naše stalne gošće, članice plesne skupine PlayDance, te, po prvi put, članice plesne skupine SpinBox koje su, također, oduševile svojim nastupom. Program su obogatili i polaznici Glazbene škole „Ivan Padovec“, Novi Marof - Matija Španić na braču i Petar Ivanušec na klarinetu, izvodeći božićne skladbe „U to vrijeme godišta“ i „We Wish You a Merry Christmas“. Trima prigodnim pjesmama, uz klavirsku pratnju Marije Horvatić, predstavio nam se i Zbor. Najprije su izveli pjesmu „Djed Mraz stiže u naš grad“, a potom i pjesmu „Badnjak“. Zborašima je pripala čast da na kraju priredbe, prije čestitke ravnatelja Ivice Rojca, i sami pjesmom upute čestitku svim okupljenima uz stihove:

„Gle, na jelki natpis sja -
Sretna nova godina!“

Na samom kraju okupljenima se obratio i ravnatelj Ivica Rojc koji je pohvalio sve izvođače i njihove mentore, naše vanjske suradnike te roditelje, podijelivši priznanja roditeljima koji su se tijekom ove školske godine istaknuli uspješnom suradnjom sa Školom.

Nije izostao ni Božićni sajam koji su pripremili učenici i razrednica sedmog razreda, uz pomoć vrijednih ruku mama i baka. Miris domaćih božićnih kolača mamio je posjetitelje na kupnju, a sredstva od prodaje naši sedmaši planiraju pametno potrošiti na maturalnom putovanju.

Fotografije: Tea Štriga

(Više fotografija možete vidjeti u foto-galeriji.)

Osnovna škola Ljubešćica / Zagrebačka 22, HR-42222 Ljubeščica / www.os-ljubescica.skole.hr / skola@os-ljubescica.hr